[heading text=”Pôžička na bývanie krok za krokom
” tag=”h2″]

Aby ste nemuseli zdĺhavo študovať ponuky jednotlivých bánk, pripravili sme pre vás porovnanie jednotlivých úverov na vybavene domácnosti. Za okamih tak zistíte, ktorá pôžička najlepšie spĺňa vaše požiadavky.

[heading text=”Vyplníte kalkulačku úverov” tag=”h3″ align=”center”]

Stačí uviesť, akú sumu na vylepšenie bývania potrebujete a ako dlho chcete pôžičku splácať. Zvyšok už za vás vypočíta naša kalkulačka.

[heading text=”Porovnáte ponuky úverov na vybavenie domácnosti” tag=”h3″ align=”center”]

V nasledujúcom kroku sa dozviete, aká vysoká bude vaša mesačná splátka a koľko peňazí banke celkovo zaplatíte.

[heading text=”Vyberiete najvýhodnejší úver na bývanie” tag=”h3″ align=”center”]

Teraz už si len stačí vybrať tú najlepšiu ponuku úveru, požiadať o ňu a smelo sa pustiť do realizácie plánov o ideálnom bývaní.

[cta1 icon=”calculator” btntext1=”Kalkulačka” btnlink1=”https://novamy.eu/kalkulacka-poziciek-uverov/” style=”style1″]Kalkulačka pôžičiek na bývanie[/cta1]
[heading text=”Čo by ste chceli vedieť o úveroch na bývanie?” tag=”h2″ align=”center”]

Pôžička na bývanie, čiže úver na vybavenie domácnosti, sa radí medzi účelové spotrebné úvery. To znamená, že je potrebné banke spätne doložiť, na čo ste požičané peniaze využili. Za uvedenie účelu od banky na oplátku dostanete výhodnejšiu úrokovú sadzbu, než akú zvyčajne mávajú neúčelové pôžičky, ktoré môžete využiť na čokoľvek.

Úver na bývanie, ako sme už popísali vyššie, patrí medzi účelové pôžičky. Banke preto budete dokladať, či ste úver skutočne použili na vybavenie domácnosti. Stačí, keď si budete ukladať všetky účtenky súvisiace s čerpaním pôžičky. Podrobnosti o dokladovaní účelu bývajú ukotvené v zmluve o pôžičke spoločne s podrobnými informáciami, v akom termíne je potrebné všetky potrebné dokumenty doložiť.

Chcete zútulniť svoj dom či byt, ale zároveň nechystáte zmeny, ktoré by vyžadovali stavebné práce? Potom by pre vás pôžička na bývanie mohla byť tým správnym riešením. Práve tento typ úveru vám umožní zaobstarať si napríklad vysnívanú kuchynskú linku aj so spotrebičmi, nový nábytok do obývačky alebo napríklad nakúpiť spotrebnú elektroniku.

Ak uvažujete o radikálnejšie stavebnej úprave bývanie, môže vám situáciu uľahčiť prehľadné porovnanie pôžičiek na rekonštrukciu.

Niektoré banky svojim klientom umožňujú, aby určitú časť pôžičky na bývanie (napríklad 20% z celkovej sumy) využili, ako uznajú za vhodné. Takýto postup ale nie je zo strany poskytovateľa úveru pravidlom a a preto sa o tejto možnosti informujte vopred.

Ak si lámete hlavu nad tým, akú sumu by ste si mali požičať, spíšte si zoznam vecí, ktorými chcete svoj domov vylepšiť. Keď spočítate ich ceny, výsledná suma predstavuje výšku pôžičky. Nebudete tak musieť riešiť, že ste si požičali málo alebo máte naopak problém všetky požičané peniaze za bývanie skutočne minúť.

[heading text=”Kto môže pôžičku získať?” tag=”h3″]

Pôžičku môže získať každá fyzická osoba, ktorá je dospelá, takže dosiahla 18 a viac rokov, je občanom SR s trvalým pobytom v SR alebo cudzinec s trvalým pobytom na území SR, pričom jeden so žiadateľov je občanom krajiny EÚ. Žiadateľ má príjem zo závislej činnosti, podnikania alebo iný príjem, ktorý vie banke dokladovať.

[heading text=”Aké doklady môže banka vyžadovať?” tag=”h3″]

Najčastejšie doklady žiadateľa/spolužiadateľa/ručiteľa:

  • dva doklady totožnosti (občiansky preukaz a napr. vodičský alebo kartička poistenca)
  • doklad o adrese (napr. výpis z účtu – ak žiadate o úver v inej ako svojej banke)
  • potvrdenie o príjme, príp. iný doklad o pravidelnom príjme, napr. ak máte príjem z nájmu, tak daňové priznanie
  • výpisy z účtu, kam vám chodí príjem, za posledné 3 mesiace
  • výplatné pásky za posledné 3 mesiace ak je príjem vyplácaný v hotovosti
[cta2 btntext1=”Email” btnlink1=”/kontakt/” btntext2=”Mobil” btnlink2=”/kontakt/” style=”style2″]Chcete sa stretnúť osobne?
Nechajte nám email alebo mobilne číslo a my sa vám ozveme. [/cta2]