[heading text=”Čo by ste chceli vedieť o refinancovaní úveru? ” tag=”h2″ align=”center”]

Refinancovanie vám umožní previesť vašu existujúcu pôžičku do novej banky, ktorá vám ponúkne lepšie podmienky. Vďaka prevedeniu úveru môžete získať výhodnejšiu úrokovú sadzbu a tak výrazne znížiť mesačnú splátku.

Banky priebežne prichádzajú so stále výhodnejšími pôžičkami. Ak nie ste s existujúcim úverom spokojní, neváhajte a preveďte si pôžičku do banky, ktorá vám zaistí lepšie podmienky splácania.

Prevod existujúceho úveru do novej banky so sebou prináša hneď niekoľko výhod, ktoré uľavia vášmu rodinnému rozpočtu. Refinancovanie vám umožní získať nižšiu úrokovú sadzbu a tak znížiť mesačnú splátku pri zachovaní doby splatnosti.

Väčšina bánk vám tiež k schválenému prevedeniu pôžičky poskytne možnosť navýšenia požičanej sumy. V niektorých prípadoch sa navyše môžete rozlúčiť so zbytočnými poplatkami spojenými s vedením pôžičky.

Ponuka úverových produktov sa neustále obmieňa, takže je pravdepodobné, že pôžičku, ktorá sa vám pred pár rokmi zdala ideálna, prekonali ďaleko výhodnejšie úvery. Oplatí sa preto priebežne kontrolovať, či sú podmienky vášho starého úveru stále výhodné. Ak nie, nastal čas na refinancovanie.

Na otázku, ktorá banka je najlepšia na refinancovanie úveru, nemožno  odpovedať jednoznačne. Vždy záleží na na konkrétnom prípade a každá žiadosť sa posudzuje individuálne. Všeobecne ale platí, že refinancovanie úveru sa oplatí drvivej väčšine ľudí.

Aby ste mohli refinancovať svoj úver, je potrebné mať vynikajúce platobnú morálku a dokladovateľný príjem. Banka od klientov spravidla požaduje tiež dva preukazy totožnosti – občiansky preukaz môžete doplniť napríklad pasom či vodičským preukazom. Potrebovať budete tiež všetky dokumenty, ktoré dokladujú podmienky vašej existujúcej pôžičky.

Konečné slovo pri schvaľovaní refinancovania má vždy konkrétna banka. Klienti, ktorí nesplácajú svoje záväzky včas alebo je na ne uvalená exekúcia, majú len veľmi malú šancu na úspech. Niektoré finančné domy napríklad neumožňujú refinancovanie nebankových pôžičiek, zatiaľ čo pre iné to nie je žiadny problém.

Oba postupy fungujú na podobnom princípe, kedy existujúci záväzok prevádzate do novej banky, aby ste získali výhodnejšie podmienky. Rozdiel spočíva v tom, že pri refinancovaní prevádzate len jednu pôžičku, zatiaľ čo pri konsolidácii dochádza k zlúčeniu viacerých úverových produktov, napríklad pôžičky a kreditnej karty či kontokorentu.

Refinancovanie aj konsolidácia vám spravidla zaistí nižšie mesačné splátky a zbaví vás zbytočných a zastaralých bankových poplatkov. Vďaka konsolidácii navyše získate lepšiu kontrolu nad svojimi záväzkami, lebo budete namiesto niekoľkých splátok mesačne platiť iba jednu.

[cta1 icon=”calculator” btntext1=”Kalkulačka” btnlink1=”https://novamy.eu/kalkulacka-konsolidacie/”]Kalkulačka Refinancovanie úveru[/cta1][heading text=”Pôžička na refinancovanie je efektívny spôsob, ako si znížiť svoje mesačné výdavky. ” tag=”h2″ align=”center”]
[heading text=”K refinancovaniu pôžičiek klientov motivuje viacero dôvodov, ako sú napríklad:” tag=”h3″][processb number=”1.” title=”Zníženie mesačnej splátky pôžičky”][/processb][processb number=”2.” title=”Skrátenie doby splácania pôžičky”][/processb][processb number=”3.” title=”Menej preplatíte na úrokoch a poplatkoch”][/processb][processb number=”4.” title=”Vyňatie spoludlžníka – potreba prevziať pôžičku iba na seba”][/processb][processb number=”5.” title=”Nespokojnosť so službami banky”][/processb]

Pôžičky je možné refinancovať v zásade kedykoľvek, pretože za predčasné splatenie pôžičiek si banky ani nebankové spoločnosti nesmú v zmysle zákona účtovať žiadne poplatky. Preto vás predčasné splatenie nebude stáť nič. Odporúčame porovnať si podmienky svojej pôžičky s konkurenčnými podmienkami ostatných bánk a nebankových spoločností a v prípade, ak nájdete lepšiu ponuku, čo najrýchlejšie pristúpiť k refinancovaniu.

[cta2 btntext1=”Email” btnlink1=”/kontakt/” btntext2=”Mobil” btnlink2=”/kontakt/” style=”style2″]Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás.[/cta2]