Potrebujete požičať niekoľko sto alebo tisíc eur, ale nechcete zakladať nehnuteľnosť. V tom prípade máte na výber pôžičku alebo spotrebný úver. V porovnaní s kreditnými kartami alebo povoleným prečerpaním na účte majú pôžičky výrazne nižšie úrokové sadzby. Vybaviť sa dajú pomerne rýchlo v bankách alebo v nebankových spoločnostiach, niekedy aj v priebehu jedného dňa. Pôžička je podmienená tým, že jej splácanie bude prebiehať pravidelne formou mesačných splátok.

[cta1 icon=”calculator” btntext1=”Kalkulačka Pôžičiek” btnlink1=”https://novamy.eu/kalkulacka-poziciek-uverov/”]Kalkulačka pôžičiek na čokoľvek.[/cta1]

Pokiaľ chcete, aby vám banka previedla peniaze na účet bez toho, aby ste jej dokladovali ich použitie, voľte bezúčelové pôžičky. Okrem toho si môžete vybrať aj špecifické typy pôžičiek, ako napríklad účelová pôžička na stanovený účel, napríklad štúdium na vysokej škole, kúpa auta alebo aj splatenie úverov z iných bánk. V prípade účelovej pôžičky na jednej strane môžete získať nižšiu úrokovú sadzbu, na druhej strane musíte banke vydokladovať použitie peňazí, napríklad kúpnou zmluvou, faktúrami, bločkami, inou úverovou zmluvou, ktorá sa bude vyplácať, apod.

Pôžička môže mať splatnosť od 1 až do maximálne 8 rokov. Čím je doba splatnosti dlhšia, tým je mesačná splátka nižšia, na druhej strane však preplatíte na úrokoch viac. Preto je dobré voliť pôžičku s takou splatnosťou, aby nebola príliš dlhá. Na druhej strane si treba dať pozor na to, aby pôžička nedostávala rodinný rozpočet pod príliš veľký tlak vysokou splátkou.

[cta1 icon=”calculator” btntext1=”Kalkulačka Pôžičiek” btnlink1=”https://novamy.eu/kalkulacka-poziciek-uverov/”]Kalkulačka pôžičiek na čokoľvek[/cta1][heading text=”Kto môže pôžičku získať ?” tag=”h2″]

Pôžičku môže získať fyzická osoba, ktorá je dospelá, tedá má 18 a viac rokov, je občanom SR s trvalým pobytom v SR alebo cudzinec s trvalým pobytom na území SR, pričom jeden so žiadateľov je občanom krajiny EÚ. Žiadateľ má príjem zo závislej činnosti, podnikania alebo iný príjem, ktorý vie banke dokladovať.

[heading text=”Aké doklady môže banka vyžadovať?” tag=”h2″]

Najčastejšie doklady žiadateľa/spolužiadateľa/ručiteľa:

Dva doklady totožnosti (občiansky preukaz a napr. vodičský alebo kartička poistenca)
Doklad o adrese (napr. výpis z účtu – ak žiadate o úver v inej ako svojej banke)
Potvrdenie o príjme, príp. iný doklad o pravidelnom príjme, napr. ak máte príjem z nájmu, tak daňové priznanie
Výpisy z účtu, kde chodí príjem za posledné 3 mesiace
Výplatné pásky za posledné 3 mesiace, ak je príjem vyplácaný v hotovosti

[heading text=”Čo vás v súvislosti s pôžičkami často zaujíma?” tag=”h2″ align=”center”]

Ide o jednoduchý nástroj, ktorý vypočíta, ktorá pôžička je pre vás podľa zadaných parametrov najvýhodnejšie. Ako presne funguje kalkulačka pôžičiek? Vyplníte požadovanú sumu, zvolíte si, ako dlho chcete úver splácať a my vám obratom zobrazíme dostupné ponuky. Kalkulačka tiež spočíta výšku mesačných splátok, celkovú sumu na splatenie a RPMN. Použitie kalkulačky vám zaberie menej ako dve minúty.

Vždy záleží na konkrétnej vypožičanej čiastke a dĺžke splácania. Ktorá pôžička bude ideálna práve pre vás, zistíte prostredníctvom našej online kalkulačky pôžičiek. Neorientujte sa iba podľa úrokovej sadzby, porovnajte si splátky. Podceniť by ste nemali najmä ukazovateľ RPMN. Čím nižší ukazovateľ RPMN je, tým výhodnejší úver bude. Správny výber pôžičky vám môže ušetriť aj stovky eur.

Áno, môžete. Náš portál neponúka len rýchle porovnanie pôžičiek. Vybrané produkty si môžete objednať a nechať špecialistu našej zákazníckej linky, aby vám s vybavením online pôžičky pomohol.

Ak ste si dôkladne preštudovali dostupné pôžičky a vybrali si produkt, ktorý vám vyhovuje, potom sa žiadosti o pôžičku cez internet nemusíte obávať. Ide o regulérny postup, ktorý ponúka väčšina našich bánk. Niektoré spoločnosti vám dokonca žiadosť o úver online i schvália. Vďaka tomu nemusíte ísť na pobočku a peniaze môžete mať na svojom účte už v priebehu pár dní.

Pôžičky v dnešnej dobe neposkytujú iba banky. Na slovenskom trhu pôsobí aj niekoľko preverených nebankových úverových spoločností. Niektoré z nich nájdete aj v našom porovnávači pôžičiek. Ten vyhľadá najlacnejšie úvery v ponuke bánk aj nebankových spoločností a porovná ich pre vás. Ušetrí tak čas, ktorý by ste strávili pátraním po najvýhodnejších podmienkach.

[cta2 btntext1=”Email” btnlink1=”/kontakt/” btntext2=”Mobil” btnlink2=”/kontakt/” style=”style2″]Chcete sa stretnúť osobne?
Nechajte nám email alebo mobilné číslo a my sa vám ozveme. [/cta2]